Aktuální výzkum SANEPu

Největší volební potenciál v Praze má koalice Spolu pro Prahu
nejlépe hodnoceným primátorem je Pavel Bém
 
Jak vyplývá z aktuálního měření společnosti SANEP, největší volební potenciál má před komunálními volbami v hlavním městě Praze koalice Spolu pro Prahu, která sdružuje občanské demokraty, TOP 09 a lidovce. Její volbu zvažuje 34,9 procenta voličů.
 
Komunální volby se budou v Česku konat 23. a 24. září.
 
Volební potenciál vyjadřuje, kolik procent hlasů by mohl politický útvar získat, pokud by pro něj hlasovali všichni voliči, kteří jeho volbu zvažují. Celkový součet proto nemusí být 100 procent, neboť lidé mohou zvažovat volbu více stran.
 
Druhý největší volební potenciál v Praze má hnutí ANO s 23,2 procenty. Po ANO následují na třetím místě Piráti s 21,2 procenty volebního potenciálu. Čtvrté místo by podle průzkumu společnosti SANEP získalo v aktuálním zářijovém měření sdružení nezávislých kandidátů Praha sobě, které má šanci podle průzkumu získat až 20,1 procent. O volbě hnutí STAN uvažuje v hlavním městě Praze 12,4 procent voličů. Všechny ostatní subjekty v hlavním městě pak mají volební potenciál nižší než 10 procent.
 
Uskupení SPD, Trikolóra, Pes mají v Praze 8,5 procent volebního potenciálu, Solidarita 6,3 procent. Nad pětiprocentní hranicí volebního potenciálu pak dosáhly ještě dvě uskupení, a to Praha bez chaosu se ziskem 6,1 procent volebního potenciálu a Motoristé sobě s volebním potenciálem 5,8 procent.