Pořád Praha skutečně bez chaosu? Ani po dvou měsících od voleb ne

Pořád Praha skutečně bez chaosu? Ani po dvou měsících od voleb ne

Hlavní město Praha nemá vedení  a staré vedení v čele s aktivistickým primátorem- Pirátem Hřibem nepracuje a blokuje povolební vyjednávání. Kdo na to doplatí? Samozřejmě, že Pražané!

„Už ho nemáme kam dávat,“ zaznívá od obchodníků s plynem. Zásobníky jsou plné, u evropských břehů čekají lodě s LNG, cena této komodity dále klesá. Během zimy se ale rezervy mohou vyčerpat - stačí k tomu nepříznivé počasí.

Nájemníky straší růst cen a nejistota, iniciativa kritizuje krátkodobé smlouvy

A zatímco se občané u nás obávají energetické chudoby, tak český premiér Fiala se na ni těší protože: Vyústění energetické krize ale podle něj může být i pozitivní, protože se zmenší závislost Evropy na ruském plynu a fosilních palivech obecně, uvedl na klimatické konferenci OSN (COP27). Je vám už tepleji?

A mezitím u nás doma: Pražská energetika (PRE) od ledna příštího roku zdraží dodávky elektřiny a plynu. Většina zákazníků bude platit vládou zastropované ceny, oproti současnosti si tak průměrná pražská domácnosti připlatí nižší stovky korun měsíčně.

Společnost Pražská teplárenská zvýší ceny tepla pro domácnosti přibližně o 12 až 15 procent. Zdražení začne platit již od 1. prosince. Důvodem zvýšení cen je růst nákladů, zejména pak na paliva a emisní povolenky. ČTK o tom dnes informoval mluvčí společnosti Marek Pšeničný. Zdražování chystá kvůli rostoucím cenám většina tepláren v Česku, někde i na dvojnásobek současné ceny. Podle Teplárenského sdružení ČR růst cen u jednotlivých dodavatelů tepla dopadne téměř na čtyři miliony zákazníků tepláren v Česku.

Ani v Dopravním podniku se neděje nic neočekávaného. Podivné zakázky a plýtvání penězi pokračuje vesele dál. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vyzval kvůli nákupu 38 obrazovek infosystému na zastávky a do stanic metra za bezmála 11 milionů korun generálního ředitele dopravního podniku Petra Witowského k rezignaci, neboť představenstvo DPP podle něj o problematičnosti zakázky vědělo. Witowski výzvu k rezignaci odmítl.

Ještě pořád nikomu nevadí co se tady děje?

Zdroj: Idnes, ČTK, Novinky.cz Forbes