Praha skutečně bez chaosu ? 6 týdnů poté

Pořád Praha skutečně bez chaosu? Ani po šesti týdnech ne.

Na včerejším úvodním zasedání nového zastupitelstva Magistrátu hl.m. Prahy 6 týdnů po volbách nedošlo k dohodě o složení nové rady a jménu primátora. Zastupitelé se celý den hašteřili, ale nedomluvili ve výsledku zhola nic.

Přitom:

Cena vodného a stočného může od Nového roku stoupnout u některých vodáren až o 30 procent, domnívá se Vilém Žák, ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK). Průměrná cena vody letos zatím činí 97,53 koruny. Rozptyl cen po republice je nicméně značný – od 56,10 Kč za kubík v Krnově až po 138 korun ve Frýdlantu.

Cena elektřiny se v Česku v první polovině roku zvýšila nejvíce ze všech zemí Evropské unie. A to o 62 procent. Následují Lotyšsko (59) a Dánsko (57). Vyplývá to z dat, která v pondělí zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Bohužel sem patří i tato zpráva: Policisté zasahovali u Úřadu vlády České republiky na Malé Straně v Praze, kde se kolem poledne našel mrtvý muž. Podle policie s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu, na místě se našla střelná zbraň.

Temnější Vánoce. Ceny energií ovlivní i sváteční výzdobu měst

Pořád to nikomu nedochází?

Zdroje: Idnes, Deník, ČTK