Tisková zpráva k začátku kampaně Praha bez Chaosu

Chceme Prahu bez chaosu a bez korupce!

Hnutí Prahu bez chaosu zahájilo volební kampaň do městských částí Prahy a na magistrát tiskovou konferencí. Ta se konala 2. srpna. V jejím úvodu vystoupil lídr hnutí a kandidát na pražského primátora Jaroslav Ďuriš. Ten dříve působil jako generální ředitel Dopravního podniku Praha. Hnutí se snaží o nápravu chaosu, zmatků, korupce a lajdáctví nejen na magistrátu, ale i v městských částech hlavního města.

„Rád bych Vám oznámil, že jsme se spolu s našimi kandidáty rozhodli tento stav změnit a zahájili jsme práce, směřující k návratu důvěry občanů ve vedení radnic městských částí a vedení magistrátu. Nyní máme opět šanci tento zoufalý vývoj posledních let otočit! Vstupujeme do podzimního volebního klání jako hnutí, které nese název „Praha bez chaosu“, přednesl v úvodu tiskové konference Jaroslav Ďuriš. Oznámil také, jak chce hnutí usnadnit Pražanům život v hlavním městě: „Na 1. místě se budeme zabývat dopravou – rozvojem systému MHD, přípravou a realizací klíčových dopravních staveb, nutných pro zklidnění dopravy ve městě. Budeme řešit i „dopravu v klidu“- tedy parkování.

Za 2. jsme odhodláni bojovat s energetickou chudobou. Budeme reagovat na dopady energetické krize tak, aby veškerá tíha nepadala na peněženku občana. Využijeme všech dostupných možností, které lidem uleví.

Za 3. Bezpečnost a sociální podpora. Prostě budeme pomáhat lidem v nouzi,“ vyjmenoval Ďuriš.

Na meetingu dále vystoupili Bohumil Zoufalík, kandidát na starostu MČ Praha 10, Pavel Jaroš, kandidát na starostu MČ Praha 13 a JUDr. Monika Hášová – kandidátka na pozici radní Magistrátu hl. m. Prahy. Všichni poukázali na plýtvání veřejnými penězi, nesmyslný růst byrokracie, který ve svém důsledku omezuje kvalitu a dostupnost služeb města občanům.

Celý záznam tiskové konference můžete shlédnout na facebookovém profilu hnutí Praha bez chaosu a na webu pbch.cz